O nás Služby Dodavatele Reference Ceník Kontakt
slideslideslideslide

VINYLOVÉ PODLAHY - vinyl


Už nadále nemusíte snít o exotické či luxusní podlaze. Právě díky vinylovým podlahám, které dokonale imitují dřevenou podlahu, kámen i dlažbu, se Vám tento sen stává přístupnějším.
Navíc jako bonus proti některým jiným podlahám jsou odolnější, tím také velmi vhodné do vysoce zatěžovaných komerčních prostor a také do prostor se zvýšenou vlhkostí. Dodávají se v různých formátech a s rozlišnými povrchy.
Dle typu pokládky se dělí na lepené vinylové podlahy a na zámkové ( plovoucí ).

Lepené vinylové dílce se lepí profesionálními podlahářskými lepidly na dokonale hladký a rovný povrch. K nejprodávanějším na trhu patří Tarkett iD Selection 40, s vyšší zátěží je to Tarkett iD Inspiration 55 a s nejvyšší možnou zátěží Tarkett iD Inspiration 70.
Z dále nabízených jsou to vinylové podlahy firmy Quick-Step Livyn. Jsou tvrdé a praktické, vícevrstvé, s tištěným povrchem v různých barvách. Vybrat si můžete z kolekce Quick Step Essential , která je bez drážek, Quick Step Essential V4 jež má drážky tvaru V po celém obvodu a Quick Step Essential PRO, která je určena do komerčních prostor se zátěží 34/43.

Další kolekce celoplošně lepených vinylů nese název Gerflor Insight. Tuhá konstrukce podlahy, o celkové tloušťce 2,5 mm, zajišťuje vinylu maximální odolnost. Gerflor Insight tak můžete, díky užitné třídě 33/42, položit i do prostor se specifikací semi-contract.
A v neposlední řadě jsou to vinylové podlahy Thermofix české značky Fatra. Vybrat si můžete z kolekce imitací dřeva Thermofix Elegance a Thermofix Rustikal. Z vinylové imitace kamene je to Thermofix Stone. S Thermofixem se běžně setkáme v komerčních prostorách prodejních center, ve vstupních halách, na chodbách a v kancelářích úřadů či institucí, v prostorách hotelů a restaurací. Vzhledem ke své odolnosti je možné Thermofix používat i v halách s lehkou výrobou. Svou cestu si našel do obytných prostor a domácností.

Nyní si představme zámkové čili plovoucí vinylové podlahy (clik), které se nemusí lepit. Mají oproti klasickým vinylovým podlahám větší tloušťku, ale zato snesou drobné nerovnosti. Konstrukčně se jedná o stejnou tloušťku vinylu s nášlapnou vrstvou, která je nalepena na stejnou nosnou desku jako laminátová podlaha nebo jako celovinylové  se samonosnou deskou několik vrstev tvrzeného PVC o celkové tloušťce 5 mm.
Jako první můžeme uvést plovoucí vinylové podlahy značky Parador. Díky své voděodolnosti jsou ideálním řešením do koupelen či kuchyní. Vybrat si můžeme např.z kolekce Parador Classic 2030 nebo Parador Classic 2050.

Dále jsou to vinylové plovoucí podlahy Wicanders Vinylcomfort 32 Home nebo podlahy značky Amorim Decolife.

Firma QuickStep nabízí plovoucí vinylové podlahy s patentovaným systémem Uniclic pro rychlou a snadnou instalaci. Vybírat můžete z kolekce QuickStep Essential Click V4.
A v neposlední řadě česká firma Fatra vyrábí plovoucí vinylové podlahy v luxusním

provedení dekorů dřeva. Kolekce Fatra FatraClick nabízí snadnou instalaci pomocí patentovaného “Clic“ systému a povrch s vysokou odolností a snadnou údržbou.

Lepený vinyl

Zámkový vinyl
 


 


                                      © 2018 Vašín Podlahy s.r.o.   |   Všechna práva vyhrazena   |   Powered by rbdesign.cz