OBJEKTOVÉ  PVC

Pro pokládku v komerčních prostorách se PVC podlahy v základu dělí na heterogenní a homogenní, přičemž každá z těchto kategorií je vhodnější pro jiný typ prostředí, ve kterém má být použita.

Heterogenní PVC podlahy jsou složeny z několika na sebe nalisovaných vrstev (nášlapná vrstva, dezén, horní PVC, nosné "stabilizační" vlákno, spodní PVC). Tento druh PVC je vhodnější pro použití například v kancelářích, dílnách, šatnách apod. Heterogenní PVC je tím odolnější, čím vyšší je tzv. nášlapná vrstva. Pro komerční prostory je ideální nášlapná vrstva 0,7mm nebo vyšší. 

Naproti tomu homogenní PVC podlahy se skládají pouze z jedné vrstvy hmoty (jsou celoprobarvené). Jejich nejčastější uplatnění je např. v nemocnicích a dalších lékařských zařízeních.

Oba druhy PVC mají ještě další "ochranný"  prvek a to je tzv. PUR povrchová úprava, která zajišťuje snadnou údržbu a snižuje možnost poškození materiálu. 

Mezi nesporné výhody PVC v komerčním prostředí patří jeho snadná údržba, výhodná pořizovací cena a v neposlední řadě také nekonečné možnosti co se týče dekorové škály.

Níže naleznete několik odkazů na stránky výrobce, jejichž materiály patří mezi to nejlepší co se na trhu v tomto segmentu momentálně nachází.